Dan slovenske hrane je dan, ko naj bi se spomnili in premislili o našem načinu prehranjevanja, o tem, kakšno hrano izbiramo ali pripravljamo ter kaj jemo. Zavedati bi se morali, da je hrana, ki so jo pridelali in pripravili na naših kmetijah, v slovenskih kmetijskih in živilskih podjetjih ter zadrugah, praviloma bolj sveža in okusnejša. Skratka, kakovostnejša od hrane, ki je pripeljana od daleč in ima za seboj na stotine in celo na tisoče kilometrov.

Letošnji Dan slovenske hrane bomo obeležili v petek, 17. novembra 2023, stradicionalnim slovenskim zajtrkom, ki bo potekal pod sloganom Kruh za zajtrk – super dan«.

Tradicionalni slovenski zajtrk je namenjen VSEM učencem, tudi tistim, ki na malico niso naročeni.

Zajtrk bo sestavljen iz bio planinskega kruha s črno mokomasladomačega medumleka in jabolka. Vsa živila so slovenskega porekla, kar dokazujejo s certifikatom. 

Dostopnost