Spoštovani starši, učenci in zaposleni.

Posredujemo vam obvestilo o prihajajoči oddaji Neodvisen TV.

Prihaja oddaja z vsebino, ki pomembno vpliva na šolski prostor in življenje v družbi nasploh!

Vabimo vas k ogledu oddaje, ki jo napovedujemo spodaj, in k temu povabite tudi starše šoloobveznih otrok po svojem utečenem načinu obveščanja.

NAPOVEDUJEMO!

Oddaja:         V ŽIVO Bojan Kodelja
                        Ponedeljek, 3. april 2023, ob 20.00 na Neodvisen.TV*
                        (https://www.neodvisen.tv)

Voditelj oddaje:
                        Bojan Kodelja, dolgoletni redni spremljevalec dogajanja v družbi, ki dobro pozna trende pasti najrazličnejših oblik zasvajanja.

Gosta:
                        dr. Nataša Pirc Musar, zelo dobra poznavalka družbenih omrežij in umetne inteligence, predsednica Republike Slovenije,
                        Miha Kramli, terapevt z bogatimi izkušnjami in vsakodnevno prakso pri delu z zasvojenimi kot vodja Ambulane za zdravljenje zasvojenosti v Novi Gorici.

VSEBINSKI POVZETEK: PRIPONKA
Zabava, omama, manipulacija, dezinformacija, odtujenost in praznina = realnost digitalnega sveta predvsem otrok in mladostnikov!

• Kaj to pomeni za mlade?
  • Kako se na to odzivajo starši?
  • Kako se z resničnostjo neresničnega sveta vsakodnevno spopadajo učitelji v učilnicah in tudi širše, v odnosih s starši, kolegi, znanci, prijatelji?

Vsebinsko je oddaja usmerjena v šolski prostor in ključne akterje smo poimenovali
ŠOLSKI TRIKOTNIK: mladostnik – učitelj – starš.

• Mladostniki so v razredu pogosto nemotivirani, utrujeni, nesodelovalni, in to razumejo celo kot svojo pravico.
  • Učitelji iščejo načine, kako se s težavo uspešno spoprijemati.
  • Tisti starši, ki se težave ne zavedajo, se v njeno reševanje tudi ne (z)morejo aktivno in uspešno vključevati.
  • Učitelji ostanejo prepuščeni sebi in se trudijo v svetu digitalne prevlade ohranjati svoje poslanstvo.

Kako dobro poznamo digitalne pasti in ali jih znamo tudi prepoznati?

V ŽIVO!
Gosta bosta v živo odgovarjala tudi na vprašanja gledalcev.

*Ogled oddaje je mogoč na www.neodvisen.tv in na aplikaciji Neodvisen.TV (pametni telefoni in tablice – iOS in Android- ter televizije z Android operacijskim sistemom).