V ponedeljek, 13. 6. 2022, je v Velenju potekalo 53. srečanje Mladih raziskovalcev zgodovine pod okriljem Zveze prijateljev mladine Slovenije. Na njem je komisija podelila priznanja za raziskovalne naloge na temo Nalezljive bolezni v preteklosti in boj z njimi.

Naši mladi zgodovinarji: Eva, Naida, Sara, Jakob, Žiga, Aljaž, Aleks, Veronika in Taja so z raziskovalno nalogo Bacilonosci na pohodu, širjenje nalezljivih bolezni na soški fronti, osvojili zlato priznanje. Iskrene čestitke!


Obenem bi se za pomoč pri raziskovanju radi zahvalili Davidu Eriku Pipanu in društvu Soška Fronta 1915-1917 za podroben oris dogajanja na soški fronti ter Tini Mahkovič dr. med. za predstavitev takratnih nalezljivih bolezni.

Več o dogodku si lahko preberete na spletni strani: https://www.zpms.si/programi/mladi-raziskovalci-zgodovine/?fbclid=IwAR3sGq5BAjCy_2vMFakf2axH3F3lVVIz1ThNTwIwKgh3jiKTpUgFfv3Dss0

Foto: Aljoša Videtič

Dostopnost