Spoštovani starši.

Vlada je v četrtek, 11. 11. 2021, sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo  Covid 19 (Uradni list RS št. 177/2021 in 174/2021).

Skladno z omenjenim odlokom, je od srede, 17. 11. 2021, samotestiranje učencev obvezno, izvaja se 3-krat tedensko (ob ponedeljkih, sredah in petkih) v prostorih šole.

Učenci prinesejo s seboj v šolo teste, ki jih starši prevzamete v lekarni ob predložitvi otrokove zdravstvene kartice.

V prvem tednu (17. 11. – 19. 11. 2021) bo samotestiranje učencev potekalo od 8.00 dalje.

Prosimo vas, da se v naslednjih dneh z otrokom pogovorite o tem, kako samotestiranje poteka, pri čemer vam je lahko v pomoč posnetek na naslednji povezavi:  https://www.nijz.si/samotestiranje

Priporočamo, da otrok samotestiranje ob vaši prisotnosti poskusi tudi sam izvesti.

Vse ostale informacije o protokolu samotestiranja bodo objavljene predvidoma v ponedeljek na naši šolski spletni strani.