November 2017

S ponosom sporočamo, da je naša šola, Osnovna šola Frana Erjavca Nova Gorica, prejela naziv Kulturna šola. Naziv podeljuje Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti na osnovi dogajanja na šoli v preteklih treh letih, naziv pa velja naslednjih pet let. Lahko smo toliko bolj zadovoljni, saj smo bili med tistimi štirinajstimi nominiranimi šolami, med katerimi je komisija izbirala »Najkulturno« šolo, poleg tega pa smo na podelitvi prejeli posebno priznanje za izredne dosežke in izjemno uspešno delo na področju likovne dejavnosti. Več o projektu Kulturna šola lahko izveste na naslednji spletni povezavi: http://www.jskd.si/financiranje/poziv_kulturna_sola/2015/uvod_kulsola_2015.htm

Čestitam vsem delavcem šole za delo v okviru kulturnih dejavnostih na šoli in želim veliko uspehov tudi v bodoče.

Ravnatelj, Simon Kragelj.

V četrtek, 21. 5. 2015 smo uradno prejeli naziv Kulturna šola. Dogajanje tega dne je opisala učenka Sara Čebron.

V četrtek, 21. 5. 2015, smo se dve učenki, učiteljica Marica Faletič, predstavnica občine in ravnatelj Simon Kragelj odpravili na podelitev priznanj kulturnim šolam v Ljubljano. Na natečaj se je sicer prijavilo veliko število slovenskih šol, a jih je le peščica pridobila naziv »KULTURNA ŠOLA«. Med njimi smo bili tudi mi. Komisija je nato nominirala tudi nekaj šol, za katere je menila, da si zaslužijo postati »NAJKULTURNA ŠOLA«. Na koncu sicer naziv ni šel v naše roke, smo pa zato bili proglašeni za izjemo talentirano šolo na področju likovne umetnosti. Kljub sivim oblakom, ki so se zgrinjali nad Ljubljano, je bil ta dan prečudovit. Zjutraj smo se vsi skupaj najprej srečali v Stari elektrarni, kjer smo prisluhnili življenjskim izkušnjam znanih gostov. Sprehodili smo se po mestu in obiskali Prirodoslovni muzej Slovenije, za konec pa smo se odpravili še na Ljubljanski grad, kjer je potekala slavnostna prireditev. Med povabljenci je bil tudi vsem znani župan Mestne občine Ljubljana, Zoran Janković. Piko na i je potem dodal še koncert tamburaškega orkestra s pevko Ano Karneža na čelu. Lahko rečem, da smo kljub slabemu vremenu, vsi skupaj preživeli zelo lep dan v Ljubljani.