Junij 2019

V četrtek, 6. 6. 2019 je bila na šolskem igrišču otvoritev forma vive. Znova so prišli med nas novi slovenski književni junaki – Jelka, Maček Muri, Kekec in Martin Krpan.

• Jelko je ustvarila Rina Jarc iz 2.a,
  • Kekca Kris Vuk iz 2.a,
  • Martina Krpana pa Neža Hrobat iz 2.a (mentorica Mateja Širca)
  • Mačka Murija je oblikovala Marisa Kodelja iz 5.a (mentorica Vanja Rušt)

Kako so skulpture nastale?

Izmed vseh osnutkov, ki so prispeli na natečaj, je šolska komisija v sestavi Gordana Štucin, Andreja Berlot Koncut, Mateja Širca, Urška Leban in Marica Faletič izbrala štiri najboljše osnutke. Na les sta jih prerisala in izžagala hišnika Iztok Trampuž in Miloš Mattiazzi. Nato so potovali v učilnico tehnike in tehnologije. Učenci 6. razreda so pod vodstvom Simona Kraglja zbrusili robove, pobarvali z osnovno barvo in poskrbeli za plošče z napisanimi imeni avtorjev. Nazadnje so jih avtorji pod vodstvom mentoric Mateje Širca in Vanje Rušt pobarvali.

V kulturnem programu ob otvoritvi novih skulptur so sodelovali OPZ, učenci tretjih razredov in 4.a.

Marica Faletič