Februar 2019

Skupaj2262087

Od 21. 1. do 1. 2. smo v naši knjižnici gostili razstavo Pot knjige. Odzvali smo se na povabilo JAK(Javne agencije za knjigo) k sodelovanju v pilotni fazi projekta.

Aktivno so sodelovali vsi učenci prvih, četrtih in šestih razredov. Učenci so si vodeno ogledali razstavo v eni šolski uri.

Vsi četrtošolci so prejeli brošuro in reševali uganko. Avtor Žiga X. Gombač je na prireditvi 1. februarja izžrebal učenca Davida Bučinela iz 4. a, ki je dobil knjižno nagrado.

Nad razstavo smo bili navdušeni, ker je bila nazorna, stripovsko zabavna, poučna,  bogato informativna in odprta za dodatne dejavnosti. Enako velja za brošuro in delovne liste.

Gost Žiga X. Gombač nam je s svojo živahnostjo, humorjem in toplino krasno popestril petkovo jutro. Drugo šolsko uro se je v avli šole srečal s četrtošolci in šestošolci. Naše druženje se je zaključilo z njegovo obljubo, da nas naslednje šolsko leto obišče na prireditvi ob podelitvi BZ.