Maj 2019

Na pustni torek smo se po spoznavanju značilnih slovenskih pustnih mask in običajev zbrali v šolski avli. Med nas so prišle astronavtke in nam povedale, da letos mineva petdeset let od pristanka prvega človeka na luni. Predstavile so nam tudi druge pomembne astronavte, astronavtovo opremo, pokazale slike iz vesolja, vzlet rakete in še in še. Kot se za astronavte spodobi, pa so tudi one najprej na mesto pristanka postavile našo zastavo. Nekaj utrinkov iz avle in našega sprehoda je zabeleženih na fotografijah.

V soboto, 16.2.2019, smo se učenci planinskega krožka odpravili na Javornik. Z avtobusom smo se odpravili proti vasi Črni vrh. Avtobus nam je ustavil pri smučišču Javornik in veselo smo se peš podali proti našemu cilju. Javornik je z gozdom poraščen vrh, ki se nahaja jugovzhodno od Črnega Vrha. Na vrhu so leta 1972 postavili razgledni stolp, ki sega nad krošnje dreves tako, da se nam z vrha odpre lep razgled. Ker je bilo vreme čudovito, smo lahko občudovali Dolomite, Julijske Alpe, Karavanke, Kamniško Savinjske Alpe in Snežnik. Med omenjenimi vrhovi smo videli Škofjeloško in Cerkljansko hribovje, del ljubljanske kotline, notranjsko hribovje in del Tržaškega zaliva.

Domov smo se vrnili polni lepih vtisov in že nestrpno čakamo naslednji podvig.

Lep planinski pozdrav.

Člani planinskega krožka in mentorica Sonja