April 2019

Pevci mladinskega pevskega zbora (5. do 9. razred),

na akustično vajo (v sredo, 17. 4. 2019) bomo odšli ob 13.30 in se vrnili na šolo do 14.30.

Nastopamo zadnji, nastop začne ob 18.00 uri.

Pevci pridite kar v svojo učilnico na OŠ Milojke Štrukelj Nova Gorica ob 18.30.

Dober glas in nastop vam želi

zborovodkinja Milena Prinčič

Letos pripravlja JSKD revije v Kulturnem domu v Novi Gorici, in sicer 15., 16. in 17. aprila 2019 ob 18.00 uri.

Na prireditvah bodo nastopili vsi trije naši pevski zbori.

V torek, 16. aprila 2019 bo zapel OPZ (2. do 4. razred), v sredo, 17. aprila 2019 pa bosta nastopila MOPZ (1. razred) in MPZ (5. do 9. razred).

Vsa dodatna obvestila in napotke bodo dobili pevci v naslednjih dneh.

Lepo vabljeni na pevski praznik.

Spoštovani,

zahvaljujem se vsem staršem, ki ste v soboto poslali otroke na vajo, pa tudi pevcem, ki ste na vajo prišli. Od 56 pevcev mladinskega zbora se je vaje udeležilo 15 pevcev. Vaja je bila uspešna, saj smo veliko pridobili na pevski samostojnosti. Posebna zahvala gre tudi naši pianistki Ani Furlan, ki si je vzela čas, da je z nami vadila.

Milena Prinčič

Pevci mladinskega pevskega zbora imajo v soboto, 6. 4. 2019, pevske vaje, ki bodo potekale od 8.00 do 10.00 v šolski avli.

Zborovodkinja Milena Prinčič

V petek, 15. 3. 2019, bodo pevci našega otroškega zbora (2. do 4. razred) nastopali na gregorjevem praznovanju.

Prireditev bo v atriju knjižnice Franceta Bevka v Novi Gorici, in sicer ob 19. uri. S pevci se bomo dobili pred omenjeno stavbo ob 18.30, zapeli pa bomo ob 19.30. Po nastopu bodo naši otroci in drugi nastopajoči spustili gregorčke v vodo in se posladkali.

Turistično društvo Nova Gorica, ki je organizator prireditve, vsako leto velikodušno prisluhne potrebam naših pevskih zborov. Zato je prav, da se povabilu odzovemo v največjem številu.

Lepo vabljeni na nastop prav vsi pevci in tudi poslušalci.

V primeru dežja prireditev odpade.

Spoštovani starši in pevci otroškega pevskega zbora (2. do 4. razred),

Turistično društvo Nova Gorica naslednji teden pripravlja Gregorjev sejem. Na prireditvi bo sodeloval tudi naš otroški pevski zbor.

Zapeli bomo v petek, 15. 3. 2019, približno ob 19. uri pred Bevkovo knjižnico v Novi Gorici.

Vse dodatne informacije bodo zapisane na obvestilu, ki ga bodo dobili pevci naslednji teden.

Upam, da se bodo vsi pevci nastopa udeležili.

Zborovodkinja Milena Prinčič

Pevci mladinskega pevskega zbora, spoštovani starši,

v aprilu in maju nas čakata revija in pevsko tekmovanje. Ker se moramo na dogodka dobro pripraviti in pesmi izvaditi, bomo imeli dve soboti dodatne vaje.

Dobimo se v soboto, 9. in 16. 3. 2019, ob 8. uri v avli šole. Vaja bo trajala približno do 10. ure.

Upam, da se boste vaj udeležili v čimvečjem številu.

VABILO

Vabimo vas na kulturno prireditev ob Prešernovem dnevu,

ki bo potekala v četrtek, 7. 2. 2019

v avli naše šole:

1. šolsko uro (razredna stopnja),
  2. šolsko uro (predmetna stopnja).

PROGRAM:

• Recitacije
  • Ples
  • Petje

Prireditev so pripravili učenci 9. a in 9. b razreda Osnovne šole Frana Erjavca Nova Gorica

Dragi pevci, starši!

V torek, 18. 12. 2018, ob 18. uri bomo kot vsako leto zapeli, zarajali, zasvetili v vesele praznične dni.

Na decembrskem koncertu v avli naše šole bodo zapeli naši trije pevski zbori. Pomagali nam bodo glasbeniki in učenci iz tretjih in osmih razredov.

Na dan prireditve se bomo vsi pevci zbrali ob 17.15 v avli, da se na nastop pripravimo, ogrejemo, sprostimo.

Vabljeni vsi starši, nonoti, none, tete in strici.., vsi ljubitelji najlepšega, otroškega petja!

Milena Prinčič

V soboto, 13. 10. 2018, bo naš popolnoma nov mladinski zbor prvič nastopal. Na Trgu Evrope bosta naše in italijansko borčevsko društvo podpisalo listino o pobratenju.

Dobimo se ob 10. 30 na kraju nastopa. Zapeli bomo zadnji. Točna ura zaključka prireditve ni znana.

Zbor bo spremljala Ana Furlan.

DEJAVNOSTI V SOBOTO, 29.9. 2018

ND Postojna, Pivka

Barbara Arčon, Helena Cizej,

Mojca B. Škarabot, Angelika K. Žorž

Spremembe pri spremljevalcih so mogoče.

Obveščamo vas, da od 10. septembra dalje starši učencev naše šole lahko oddate vlogo za status učenca - športnika ali umetnika.

Obrazec za vlogo statusa športnika (klik na povezavo)

Obrazec za vlogo statusa umetnika (klik na povezavo)

Vabimo vas, da si preberete tudi pravila o prilagajanju šolskih obveznosti (klik na povezavo)

Vlogo lahko oddate starši ali učenci v klasični, papirnati obliki v tajništvo šole, od ponedeljka do petka med 7. in 15. uro do konca meseca septembra. Vloga je popolna, če vsebuje vse priloge, ki so navedene na obrazcu.

Ravnatelj šole bo o statusu učenca odločil v 30. dneh., starši oziroma vlagatelj bo po pošti prejel odločbo o dodelitvi statusa in dogovor o prilagajanju šolskih obveznosti v dveh izvodih. Status začne učencu veljati dan po prejemu enega podpisanega izvoda dogovora v tajništvo šole.

Za dodatne informacije smo vam na razpolago na upravi šole.

Obveščamo vas, da bo v ponedeljek 17. septembra začela interesna dejavnost ITALIJANŠČINA. Izvajalec je Jezikovna šola Papagaj, Suzana Mozetič s.p. Interesna dejavnost se bo izvajala ob ponedeljkih od 13.15 do 14. ure.

Nataša Penko, tajnik VIZ

Obveščamo vas, da se petošolci vračajo iz šole v naravi, v Novi Gorici bodo predvidoma ob 14:45.

Vodstvo šole

Obveščamo vas, da se je v 4. A pojavila bolezen rok, nog in ust. Bolezen je nalezljiva, povzroča jo virus, kaže se z vročino in ulceroznim izpuščajem ustne sluznice ter mehurčkastim izpuščajem na dlaneh in podplatih.

Bolezen se prenaša z neposrednim stikom, kapljično, fekalno-oralno in preko okuženih predmetov. V večini primerov bolezen izzveni sama in ne zahteva zdravljenja.

Več si lahko preberete s klikom na povezavo.

Vodstvo šole