Januar 2018

Pozdravljeni!

V ponedeljek, 29. 1. 2018, se bomo z učenci 7. razredov udeležili šole v naravi na Kopah.
Vse informacije ste straši prejeli na roditeljskem sestanku, v nadaljevanju sporočila si lahko ogledate še okvirni seznam opreme, ki jo učenci potrebujejo ter varnostni načrt s programom dela.

Vremenske razmere so zaenkrat ugodne, zato vsi že nestrpno pričakujemo odhod.

Vodja ŠN Aljaž Dolgan

Obvestilo o dejavnostih na Osnovni šoli Frana Erjavca Nova Gorica na zadnji dan pouka v koledarskem letu 2017, v petek, 22. 12. 2017

V petek, 22. 12. 2017 bomo izvajanje dejavnosti priredili zadnjemu delovnemu dnevu v letu, ter prihajajočemu državnemu prazniku, dnevu samostojnosti in enotnosti.

Oddelki razredne stopnje

• 1., 2., 3. šolska ura, pouk,
  • 4. šolska ura, proslava v šolski avli
  • 5. šolska ura, kosilo in druženje v učilnici po oddelkih, na hodnikih tišina zaradi proslave v avli, razredniki skupaj z učenci

Kosilo    • ob 11.30 učenci 1. in 2. razreda, od 12.00 dalje učenci od 3. do 5. razreda

Oddelki predmetne stopnje

• 1., 2., 3. in 4. šolska ura, pouk
  • 5. šolska ura, proslava v šolski avli

Kosilo    • od 12.30 dalje

Odhodi učencev iz šole

• vozni red šolskih avtobusov velja kot običajno
  • podaljšano bivanje je organizirano kot običajno
  • učenci lahko zapustijo šolo tudi prej kot običajno, po koncu organiziranega dela, z ustreznim spremstvom

Simon Kragelj, ravnatelj

Objavljamo Informacije o NPZ za učence in starše, kakor jih je pripravil Republiški izpitni center. O vsem v zvezi z izvajanjem nacionalnega preverjanja znanja boste sicer pravočasno obveščeni na šoli. Na tem mestu le še enkrat informacija, tretji predmet v okviru NPZ za devetošolce je angleščina.

Simon Kragelj, ravnatelj

Starše obveščamo, da so se na šoli pojavile naglavne uši (5. B razred). Starše naprošamo, naj otrokom redno pregledujejo lasišče.

Nekaj nasvetov v povezavi z naglavnimi ušmi lahko najdete TUKAJ.

Ušivost in ukrepi

Vodstvo šole

Spoštovani,

na Mestni občina Nova Gorica teče projekt Participativni proračun s katerim imamo prebivalke in prebivalci Mestne občine Nova Gorica priložnost predlagati nekaj, za kar si želimo, da bi se v naši občini uresničilo. Tako lahko spreminjamo skupnost, skrbimo za okolje in naravo, prisluhnemo sočloveku, skratka se kot posamezniki aktivno vključujemo v izgrajevanje boljše družbe in še lepše in uspešnejše  občine. Posamezniki lahko torej predlagamo, lahko pa zgolj glasujemo in podpremo tiste projekte, ki se nam zdijo najboljši ali imamo zanje največji interes.

Na šoli se še posebej zavzemamo za to, da bi se realiziral projekt številka 13, opis katerega lahko preberete v nadaljevanju. Vabimo vas, da podprete ta projekt, saj se bo s tem uredila, predvsem ob deževnih dneh, problematična pešpot, po kateri prihajajo naši otroci v šolo.

Številka: 13
Naslov projektnega predloga: Ureditev pešpoti od Kidričeve ulice do Dijaškega doma Nova Gorica
Opis: Predlaga se ureditev pešpoti od Kidričeve ulice do osnovnih šol in dijaškega doma, saj se na poti in ploščadi v primeru večjih padavin zadržuje voda in je težko prehodno. Izvedla bi se ureditev odvodnjavanja meteornih voda, postavitev dodatne urbane opreme (klopi, smetnjaki ipd.).
Ocenjena vrednost: 12.200 €

Glasovanje o projektih bo potekalo na predčasnem glasovanju v sredo, 15. novembra 2017 in na glasovanju v nedeljo, 19. novembra 2017.

Več o samem projektu si lahko preberete na spletnem naslovu:   https://nova-gorica.si/proracun/

Naslednji  teden,  9.  –  13. 10. 2017, bomo izpeljali plavalni tečaj. Starše tretješolcev še enkrat opozarjamo, da otrokom na plavalni tečaj obvezno dajo osebni dokument. Brez dokumenta otrok ne bo mogel čez mejo.

Vodja plavalnega tečaja Duška Suzić

Starše obveščamo, da so se na šoli pojavile naglavne uši (6. B razred). Starše naprošamo, naj otrokom redno pregledujejo lasišče.

Nekaj nasvetov v povezavi z naglavnimi ušmi lahko najdete TUKAJ.

Ušivost in ukrepi

Vodstvo šole

Zaradi nujnih sanacijskih del na bazenu v Štandrežu so nam termin plavalnega tečaja preložili na oktober. Tečaj naj bi izvedli v tednu od 9. - 13. 10. 2017.

Hvala za razumevanje in športni pozdrav!

Vodja plavalnega tečaja Duška Suzić

Zaradi nizkih jutranjih temperatur smo plavalni tečaj za tretješolce na odprtem bazenu odpovedali.

Izpeljali ga bomo v tednu od 18. - 23. 9. 2017 na zaprtem bazenu v Štandrežu. Več informacij bomo podali na roditeljskem sestanku v četrtek.

Vodja plavalnega tečaja Duška Suzić

Sporočamo vam, da plavalni tečaj za tretješolce danes odpade.

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je odločilo, da bo v šolskem letu 2017/18 na naši šoli tretji predmet pri nacionalnem preverjanju znanja za devetošolce preizkus iz znanja angleščine.

Seznam šol

Pozdravljeni tretješolci!

V petek, 1. 9. 2017, prinesite v šolo vse šolske potrebščine. Skupaj jih bomo urejali in se spoznavali.

Kot vsako leto tudi ta september načrtujemo izvedbo plavalnega tečaja. Ker je vremenska napoved zaenkrat ugodna, nameravamo izvesti plavalni tečaj na odprtem bazenu v Novi Gorici od 4. 9. – 8. 9. 2017.

Dnevno se bomo dobivali v matičnih učilnicah, kjer bomo imeli najprej uro pouka. Ob 9. 00 bomo odšli do bazena, kjer boste pod vodstvom učiteljev plavanja izvedli tečaj.

Predviden prihod nazaj v šolo je okoli 13.00 ure.

V primeru poslabšanja vremena bomo tečaj izvedli v Štandrežu. Termin bomo sporočili naknadno.

Podrobnejša navodila so v priponki.

Aktiv učiteljic tretjih razredov

Učenci 8. a in b razreda bodo v tednu od 22. do 25. 5. 2107 v šoli v naravi v Planici. Do Jesenic se bomo peljali z vlakom, ki odpelje ob 7.35, učenci se zberejo na železniški postaji ob 7.20. Z Jesenic do Planice nas pelje avtobus. V petek se vrnemo z vlakom v Novo Gorico ob 16.30. S sabo naj imajo malico, ker smo šolsko odjavili in plastenko vode.

Spremljevalci - učitelji smo: Darinka Lah (vodja), Andreja premrl in Polona Završnik.

Prilagamo tudi seznam opreme.