Avgust 2019

VABILO

Spoštovani starši in bodoči prvošolci!

Vabimo vas k vpisu v prvi razred naše šole, ki bo

v torek, 12. 2. 2019, in četrtek, 14. 2. 2019,

v dopoldanskem času od 8.30 do 11.30 in

v popoldanskem času od 12.30 do 17.00

v prostorih šolske svetovalne službe (2. nadstropje).

Vljudno vabljeni!

Jernej Ferjančič, ravnatelj

Prosimo, da k vpisu prinesete izpolnjen vprašalnik, ki ste ga prejeli po pošti ter otrokov osebni dokument.

Povezave: vabilo, vprašalnik.

Povezava do obrazcev: možnosti plačil položnic, prijava na šolsko prehrano, izjava - združene položnice, soglasje za trajni nalog (SEPA), soglasje e-račun.

Izbirni predmet: /images/2018_19/vpis/1razred-TJA.pdf.

PODROBNEJŠE INFORMACIJE ZA STARŠE O VPISU V 1. RAZRED OSNOVNE ŠOLE V ŠOLSKEM LETU 2019/2020

POSTOPEK VPISA

Na podlagi 44. člena Zakona o osnovni šoli (ZOsn) morate starši otroke vpisati v 1. razred osnovne šole v koledarskem letu, v katerem ti dopolnijo starost šest (6) let. Za šolsko leto 2019/2020 se v 1. razred vpisuje otroke rojene v letu 2013.

Starši imate v skladu z 48. členom ZOsn pravico vpisati otroka v osnovno šolo v šolskem okolišu, v katerem otrok biva stalno ali začasno. Osnovna šola Frana Erjavca Nova Gorica bo v drugi polovici meseca januarja povabila k vpisu vse otroke, ki stalno ali začasno prebivajo v šolskem okolišu Osnovne šole Frana Erjavca Nova Gorica.

Šolski okoliš lahko starši preverite na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Vpis v 1. razred bo potekal v prostorih šolske svetovalne službe (2. nadstropje):

• v torek, 12. februarja 2019, od 8.30 do 11.30 ter od 12.30 do 17.00 ure,
  • v četrtek, 14. februarja 2019, od 8.30 do 11.30 ter od 12.30 do 17.00 ure.

Starše vabimo, da s seboj pripeljete tudi svojega otroka, bodočega prvošolca oziroma prvošolko. Če vam predviden termin vpisa ne ustreza, lahko otroka vpišete tudi v drugem terminu v dogovoru s šolsko svetovalno službo. To lahko to sporočite na tajništvo šole (tel. 05 335 90 50, e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.).

PREPIS OTROKA NA DRUGO ŠOLO

Starši otrok, ki po prebivališču spadate v šolski okoliš Osnovne šole Frana Erjavca Nova Gorica, a želite, da bi vaš otrok obiskoval drugo šolo, morate otroka najprej vpisati na matično šolo Osnovno šolo Frana Erjavca Nova Gorica, prošnjo za prepis pa pisno vložite na šoli, kamor želite otroka vpisati.

O prošnji za prepis odloča zaprošena (druga) šola, vendar je predpisano obvezno posvetovanje s šolo matičnega šolskega okoliša.

Zaprošena šola ni dolžna ugoditi prošnji staršev, če bi to poseglo v njeno organizacijsko in kadrovsko strukturo ter prostorske zmogljivosti, če bi bil vpis in posledično oblikovanje oddelkov v nasprotju z navodili ustanoviteljice Mestne občine Nova Gorica, ali če bi se s tem v šolskem okolišu, kjer otrok prebiva tako zmanjšalo število učencev oziroma oddelkov, da bi to vplivalo na spremembo statusa šole ali povzročilo njeno ukinitev.

Ne živite v šolskem okolišu naše šole, a želite otroka vpisati nanjo?

Starši otroka, ki ne stanujete v šolskem okolišu Osnovne šole Frana Erjavca Nova Gorica, a želite svojega otroka vpisati na našo šolo, svojega otroka najprej vpišete v matično šolo, šele nato naslovite pisno prošnjo za prepis na Osnovno šolo Frana Erjavca Nova Gorica. Za vpis otroka je v tem primeru potrebno soglasje obeh šol. Osnovna šola Frana Erjavca Nova Gorica bo o prošnji odločala po posvetovanju oziroma pridobitvi soglasja matične šole.

Prošnjo lahko pošljete po pošti na naslov Osnovna šola Frana Erjavca nova Gorica, Kidričeva ulica 36, 5000 Nova Gorica ali jo v času vpisa osebno prinesete v šolsko svetovalno službo šole (2. nadstropje).

ODLOŽITEV ŠOLANJA ZA ENO LETO

Na podlagi 45. člena Zakona o osnovni šoli se otroku lahko začetek šolanja na predlog staršev, zdravstvene službe oziroma na podlagi odločbe o usmeritvi odloži za eno leto, če se ugotovi, da otrok ni pripravljen za vstop v šolo. Starši, ki želite, da se otroku odloži šolanje, morate otroka najprej vpisati v 1. razred, nato pa nasloviti pisno prošnjo za odložitev začetka šolanja na naslov Osnovna šola Frana Erjavca nova Gorica, Kidričeva ulica 36, 5000 Nova Gorica (s pripisom za šolsko svetovalno službo).

O prošnji bo odločala strokovna skupina v sestavi šolski zdravnik, svetovalni delavec ter vzgojitelj. Starši boste o odločitvi obveščeni z odločbo.

Če je vaš otrok že obravnavan pri psihologu, socialnem pedagogu/logopedu ali že ima veljavno odločbo o usmeritvi otrok s posebnimi potrebami ali je kako drugače obravnavan, prosimo, da nas o tem ob vpisu obvestite. Le tako bomo lahko otroku ustrezno pomagali že na začetku šolanja.

ZDRAVNIŠKI PREGLEDI

Pred vstopom v osnovno šolo bodo bodoči prvošolci pisno povabljeni na zdravniški pregled.

PRAVICA DO BREZPLAČNEGA ŠOLSKEGA PREVOZA

Če učenec obiskuje šolo v svojem šolskem okolišu, ima pravico do brezplačnega prevoza v šolo in iz nje, če je njegovo prebivališče od šole oddaljeno več kot 4 km ali če pristojni organ za preventivo v cestnem prometu ugotovi, da je ogrožena varnost učenca na poti v šolo. Učencem s posebnimi potrebami pripada brezplačni prevoz, če je v odločbi tako določeno.

NEOBVEZNI IZBIRNI PREDMETI V PRVEM RAZREDU

V prvem razredu Osnovne šole Frana Erjavca Nova Gorica se izvaja neobvezni izbirni predmet, to je prvi tuji jezik - angleščina.

Starši boste ob vpisu prejeli obrazec s prijavnico in soglasjem za obiskovanje neobveznega izbirnega predmeta.

Vodstvo in šolska svetovalna služba