November 2017

Nekateri učenci 7. in 8. razreda smo se v četrtek, 12.6.2014 udeležili delavnice na temo 1. svetovne vojne v Savodnjah v Italiji. Gospod Peter je najprej pripravil uvodno predavanje, nato pa smo se po razgreti kraški pokrajini odpravili na sprehod po strelskih jarkih in kavernah. Izvedeli smo veliko novega o zgodovini naših krajev in okolice. Kaverne in strelski jarki pa niso zanimivi samo zaradi zgodovinskih dogodkov; prijetno so nas hladili v vročem dopoldnevu. Kljub vročini in soncu smo se imeli lepo, poleg tega pa smo izvedeli veliko novega.

Sara Čebron, 8. a

Nekaj utrinkov:

V torek, 17. 9. 2013, smo v okviru programa za nadarjene učence na naši šoli gostili pesnico gospo Vido Mokrin Pauer, ki je izvedla pesniško delavnico BISTROUMNE PESNIŠKE NORČICE IZ NOVE GORICE – S čustvi in z mislimi ustvarjamo svet. In zdajci je moja duša izbrala, da svet je zabava!
Udeležencem delavnice je še kako uspelo spremeniti svet v zabavo in s svojimi čustvi in mislimi besede stkali v pesniški cvet.

Še nekaj utrinkov:

Najprej se smejali smo
prav tako zelo močno.

Pesmi smo sestavljali
in se pri tem zabavali.

Rima, verz, beseda, pika
naj pravilna bo oblika.

In ko pesmico smo imeli,
s pozdravom odšli smo vsi veseli.

Eva Brumat, 8.c

Pesniške delavnice so se mi zdele zelo zabavne, ker nam je pesnica predstavila veliko različnih idej, kako napišemo kakšno pesem, se zabavala z nami in ko smo potrebovali pomoč, nam je pomagala.

Lana Muhič, 8. a

Danes mi je bilo zelo zanimivo ter zabavno, ker smo pisali pesmi in ker smo se hecali z Vido.

Sabina Kordič, 8. a

ZDRAVI ZDRAVKO

Jaz sem zdravi Zdravko,
ki okoli pleše z zajemalko.
Včasih pa zbolim,
ker na mokrem sedim.
Zajemam veselje in smeh,
ki pošiljam ga v svet.
Moja zajemalka res posebna je,
ker zajema prav vse.

Timotej Bavec, 9.a

Več pesmi še sledi ...

Delavnica je bila usmerjena v praktično delo, obdelavo lesa. Obnovili smo znanje obdelovalnih postopkov, izbirali primerna gradiva in se z varnim rokovanjem orodji, dokazovali na samem izdelku.
Ustvarjeno je bilo prijetno, sproščeno delovno vzdušje. Kreativnih in ustvarjalnih idej ni manjkalo.

Učenke 7. in 8. razreda so bile pri delu zelo spretne in navdušene nad izdelki, ki so nastajali izpod obdelovalnih strojev in pripomočkov v delavnici tehnike in tehnologije.

Potek in rezultat dela si lahko ogledate na priloženih fotografijah, izdelke pa na šolskem novoletnem bazarju.

Izvajalka delavnice: učiteljica TIT Lea Gabrijelčič