November 2018

KDAJ? četrtek, 29. 11. 2018 ob 16.30

ZA KOGA? Vabljeni vsi osnovnošolci zadnje triade skupaj s starši.

ZAKAJ? Da v praksi spoznate delodajalce, poklice in ljudi, ki te poklice že opravljajo.

PRIJAVA Prek spletne strani www.odkrijsvojtalent.si (prijave za obisk podjetij se odprejo 12. novembra 2018 in so odprte do zapolnitve mest v podjetjih).

Pobudnik Dneva odprtih vrat slovenskega gospodarstva je Gospodarska zbornica Slovenije. Pobuda je nastala na podlagi povratnih informacij podjetij o izzivih, s katerimi se srečujejo pri kadrovanju. Projektu se kot partnerji pridružujejo Zavod RS za zaposlovanje, Zavod RS za šolstvo ter Center RS za poklicno izobraževanje.

Dan odprtih vrat je enodnevni dogodek, ko bodo prijavljena slovenska podjetja odprla svoja vrata in obiskovalcem predstavila delovne procese, naravo in pogoje dela v realnem okolju.

Tokratni dogodek je namenjen šolski mladini v zadnji triadi osnovne šole, njihovim staršem, svetovalnim delavcem in učiteljem, kakor tudi srednješolcem - gimnazijcem.

Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva za mladino in starše bo potekal 29. novembra 2018 ob 16.30 uri. Dan odprtih vrat je organiziran v popoldanskem času z namenom, da se obiskov podjetij udeležijo tudi starši.

Zakaj Dan odprtih vrat za šolsko mladino?

Poklicno odločanje mladine na prehodu iz osnovne v srednješolsko izobraževanje in naprej je težka naloga za otroke. Poklicev ne poznajo dovolj dobro, še posebej ne tistih, ki so njihovim očem bolj skriti, zato je zbiranje informacij izjemnega pomena. Že tradicionalno se mladi redkeje odločajo za poklicno oz. naravoslovno tehnično izobraževanje. Dan odprtih vrat je namenjen prav temu, da te poklice približamo učencem in dijakom zaključnih razredov.

Zakaj vključujemo tudi starše in zakaj v popoldanskem času?

Ker igrajo starši pomembno vlogo pri poklicnem odločanju svojih otrok, pogosto pa nimajo dovolj informacij o poklicih, pogojih dela, trgu dela ali pa imajo nepravilne predstave o t. i. tehničnih poklicih.

Cilji Dneva odprtih vrat slovenskega gospodarstva

CILJ 1: PONUDITI VEČ INFORMACIJ

Ponuditi učencem zaključnih razredov in njihovim staršem več informacij o procesih, naravi in pogojih dela v realnih delovnih okoljih.

CILJ 2: ZRUŠITI STEREOTIPE

Razbiti stereotipe o "manj" in "bolj" priljubljenih oz. spoštovanih poklicih.

CILJ 3: OMOGOČITI SPOZNAVANJE PERSPEKTIVNIH POKLICEV

Omogočiti mladini in njihovim staršem spoznavanje perspektivnih poklicev, ki jih naše gospodarstvo potrebuje.

Prijave na dogodek

Prijave za obisk podjetij se odprejo 12. novembra 2018 in so odprte do zapolnitve mest v podjetjih.

Več informacij o dogodku in katera podjetja bodo na voljo za obisk od ponedeljka 12. 11. 2018 na:

www.odkrijsvojtalent.si