Januar 2018

• Vaš otrok naj ima redno prehrano. Na šoli lahko dobi malico, kosilo, v podaljšanem bivanju tudi popoldansko malico.
  • Redno spremljajte delo otroka (pogovorne ure, roditeljski sestanki).
  • Če naletite na težave (učne težave otroka, neuspeh, osebne stiske, ...), ne odlašajte in se posvetujte z razrednikom ali šolsko svetovalno službo.
  • Poskrbite, da otrok ne bo prinašal v šolo dragocenih predmetov ali veliko denarja.
  • Pravočasno poravnajte svoje obveznosti do šole.
    Če imate finančne težave, vam glede regresiranja šolske prehrane in šole v naravi svetuje šolska svetovalna služba. To področje ureja poseben pravilnik.
  • Izostanek od pouka sporočite pravočasno in poskrbite, da sobi razrednik opravičilo najkasneje v petih dneh.
  • Poleg vseh prostih dni lahko učenci izkoristijo pet dni po izboru staršev.
    Vaši otroci lahko izkoristijo dneve, vendar boste starši razmislili o koristnosti odsotnosti za otroka, tri dni pred koriščenjem obiskali otrokovega razrednika in mu to sporočili. Vzroka vam ni potrebno razlagati.