Maj 2019

V ponedeljek, 11. 3. 2019, bo Osnovna šola Frana Erjavca ob 17:00 uri organizirala priljubljeno delavnico za starše »Če ne veš, vprašaj.« Namen delavnice je, da starši dobijo odgovore za področja življenja, na katerih so ustavljeni ali se vrtijo v začaranem krogu. Delavnica z odgovori pomaga vsem, ki želijo odgovore na vsa splošna vprašanja, ki se staršem pogosto pojavijo (motivacija, pretirana uporaba telefona in igranje igric), kot tudi zahtevnejša vprašanja, na katere starši pogosto ne dobijo praktičnega odgovora (alkohol, droge, depresija, hiperaktivnost – ADHD, ADD, itd.) Cilj delavnice je, da staršem na sproščen način ponudi strokovno in kvalitetno pomoč z uporabo metode anonimnih vprašanj. Delavnico vodi Jernej Picelj z Zavoda Mavrični bojevniki.

Cena za starše je 10 € na osebo. Pohitite s prijavo, saj je delavnica omejena na samo 40 udeležencev. Delavnica traja dve uri in pol, znotraj katerih izvajalec odgovori na vsa vprašanja udeležencev. Zagotovite si svoje mesto in prijavo pošljite na elektronski naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..

Nekaj vtisov staršev iz preteklih delavnic:
- všeč mi je bila, ker mi je odprla oči glede odnosov z otrokoma,
- delavnica mi je bila všeč zaradi iskrenosti predavatelja, veliko znanja predavatelja in življenjskih odgovorov,
- všeč mi je bila odprtost predavatelja in aktualne teme – odnosi,
- celotna delavnica mi je bila všeč od tega kako se je predstavil do odkritih odgovorov,
- všeč mi je bilo spoznanje, da nisem edina z problemom,
- všeč mi je bilo zelo sproščeno, domače in preprosto vzdušje.
- poučno! - razlage so poučne,
- všeč mi je bilo, ko je govoril iz svojega življenja -> dogodki, izpovedi in izkušnje,
- spodbuja h gradnji odnosov, najpomembneje pa sprejeti najprej sebe in ugotovitev, da nisi sam s svojimi težavami,
- obravnava tem o katerih se ne upamo govoriti, ker menimo da nas bodo drugi obtoževali,
- delitev osebnih izkušenj predavatelja, ko je bil sam najstnik nam pomagajo razumeti naše otroke,
- ker je zadostila in odgovorila na naša vprašanja, metoda postavljanja vprašanj je zelo močna.

Vljudno vabljeni!