Oktober 2018

V okviru projekta Zdrava šola smo v 5. C razredu pekli piškote z brez glutensko moko. Imeli smo delavnico o pasteh interneta. Oblikovali smo plakat, črna barva – na njej pa svetli listki, ki povedo kakšne so vse pasti interneta. Na razredni uri smo se pogovarjali o pasteh interneta.

Maks Kerševan, Tina Vuk (5. C)

Svetovni dan zdravja smo letos obeležili z ZDRAVIM TEDNOM. Kar dva tedna smo pomenu zdravja namenili veliko pozornosti. Šolski dan smo začeli z jutranjo telovadbo, nadaljevali z zdravo malico. Da nam je šlo učenje lažje od rok, smo poskrbeli za rekreativni odmor na šolskem igrišču, v minutki za zdravje pa smo se sladkali s sadjem.

Naši prvošolci razmišljajo o zdravju:

KAJ JE ZDRAVJE?

ZDRAVJE POMENI, DA NISI BOLAN IN DA SI ČIST. (JULIJA)

DA SMO ZDRAVI, MORAMO JESTI ZDRAVO HRANO (TAKO KOT SMO DANES), SE GIBATI NA ZRAKU IN MORAMO SE UMIVATI. (ŽAN)

DA SMO ZDRAVI, MORAMO PITI DOVOLJ TEKOČINE.  (ALEKS)

ZDRAVJE JE NAJPOMEMBNEJŠE V ŽIVLJENJU, ČE DOBIMO BOLEZEN UMREMO. (LOVRO)

ZDRAVJE JE ZDRAVA PREHRANA, GIBANJE, DOVOLJ SPANCA IN DOVOLJ TEKOČINE. (LUKAS)

ZDRAVJE POMENI, DA NISI BOLAN IN DA SE LAHKO IGRAŠ ZUNAJ. (FEDJA)

ZDRAVJE RABIMO, ZATO DA NISI BOLAN. POTEM SI LAHKO S PRIJATELJI. (KAROLINA)

Prvošolci in njihove učiteljice

Danes nam je bilo v šoli še posebej lepo. Obiskala nas je Oskarjeva babica Metka. Pripovedovala nam je, kako je bilo nekoč, ko je bila še otrok. Takrat so otroci hodili peš v šolo, v šolski torbi sta bila samo dva zvezka in lesena škatlica namesto peresnice. Po pouku so odšli domov, hitro naredili domačo nalogo in pomagali staršem pri kmečkih opravilih. Velikokrat so bili tudi pastirji. Na paši so se otroci igrali najrazličnejše igre: skrivalnice, rezanje sveta, plezanje po drevesih… Najbolj nam je ostala v spominu zgodbica o tem, kako je krava Metkini sestri pojedla čitanko.

Gospa Metka, najlepša hvala za prijetno druženje!

Učenci in učenke 1.b  ter učiteljica Urška Mačus

Mladi ustvarjalci pridno oblikujejo sovice. Kmalu bodo poletele. Kam?

Mentorica Urška Mačus

V ponedeljek, 8. 5. 2017, smo vrtnarji pripravili tradicionalno šolsko zelemenjavo.  Najlepša hvala vsem, ki ste nas obiskali  in tako obogatili naš vrt. Še posebno smo bili veseli obiska vrtnarjev iz sosednje šole Kozara, ki so nas tako kot vsako leto presenetili s svojimi sadikami. Več o dogajanju boste izvedeli ob ogledu fotografij.

Pa naj vam zelenjava lepo raste!

Lepo vas pozdravljamo.

Učenci, mentorici Urška Mačus in Sonja R. Bratina

V 2. C  razredu, smo v podaljšanem bivanju, prva dva tedna v mesecu aprilu namenili zdravju in različnim aktivnostim povezanih s to temo.

Nekaj vtisov:
Pogovarjali smo se o zdravju. Otroci so prinašali sličice. Naredili smo plakat. Potrudili smo se pojesti vso zelenjavo. Veliko smo se gibali na svežem zraku, ker je gibanje pomembno. In na koncu smo se slikali.

Tomaž, Elma in Tina 2. C PB

Današnji dan je bil nekoliko drugačen, saj smo ga v celoti namenili zdravju in Svetovnemu dnevu zdravja. Rdeča nit, ki se je prepletala ves dan, so bile Zdrave navade. Dan smo začeli z jutranjim tekom okoli potoka Koren. Po zdravi malici smo začeli z delom po skupinah. Poglejte, kako smo bili ustvarjalni.

Prvošolci in njihove učiteljice

Po zimskem odmoru, ko je naš vrt počival, smo včeraj zopet pridno vrtnarili. Pobrali smo še zadnji  pridelek ( slastni motovilec), prekopali in zrahljali gredice, posejali rukolo, korenje in redkvice. V plastične lončke smo posejali paradižnik. Ko bodo sadike dovolj velike jih bomo ponudili na naši zelemenjavi.

Mladi vrtnarji, učiteljici Urška Mačus in Sonja Radikon Bratina

V četrtek, 13. 10. 2016, smo se prvošolci skupaj s starši in starimi starši povzpeli na sv. Katarino-Kekec. Med prijetnim kramljanjem, nabiranjem kostanjevih ježic in opazovanjem narave je dopoldne zelo hitro minilo. Vsi smo bili zadovoljni, saj smo skupaj osvojili naš prvi vrh.

Kaj se je našim prvošolcem najbolj vtisnilo v spomin?

Špela: Najbolj všeč mi je bilo, ko smo hodili po gozdu skozi tunel iz dreves.

Sara: Všeč mi je bilo, ko smo se igrali na igralih.

Lana: Najbolj všeč mi je bilo na vrhu Kekca, ko smo se fotografirali.

Sara S.: Všeč mi je bilo, ker smo dolgo hodili po gozdu.

Kim: Meni je bilo všeč, ker sta bili učiteljici prijazni in sta nas peljali na igrala.

Isabel: Najbolj vseč mi je bilo na vrhu, na razgledni točki.

Krištof: Najbolj všeč mi je bilo, ko smo prišli na vrh.

Maj: Meni je bila najbolj všeč hoja po gozdu.

Neiša: Všeč mi je bilo, ko smo imeli postanek in ko smo pili in jedli.

Rubi: Meni je bilo najbolj všeč takrat, ko smo prišli čisto na vrh.

Učenci in učiteljice prvih razredov

Naša šola se je v maju 2016 ponovno priključila Slovenski mreži zdravih šol, kar pomeni, da bo posvečala še več pozornosti sistematičnemu delovanju na področju telesnega, duševnega, socialnega in okoljskega zdravja. Potrudili se bomo, da bo šola postala še bolj prijetno okolje, v katerem bomo vsi radi delali in se srečevali - tako učenci, učitelji in starši.

Rdeča nit, ki se bo prepletala skozi šolsko leto 2016/17 je Duševno zdravje, prehrana, gibanje.

Vljudno vabljeni k sodelovanju in soustvarjanju !

Urška Mačus, vodja šolskega tima Zdrave šole