Junij 2018

Skupaj2054570

Ob prisotnosti čebelarjev Čebelarskega društva Nova Gorica smo na šolskem igrišču v petek, 18.maja 2018, posadili sadno drevo v čast svetovnega dneva čebel. Sodelovali so učenci 4. razredov  s kratkim kulturnim programom, člani čebelarskega krožka  4. razredov pa so posadili češnjo. Veliko učencev naše šole je vključenik v čebelarski krožek, kjer praktično znanje pridobivajo v šolskem čebelnjaku.

Ta ENO globalni  projekt je nastal v sodelovanju med Slovenijo in Finsko pod častnim pokroviteljstvom slovenskega veleposlanika za Skandinavijo, g. Toneta Kajzerja. Sodelovali smo tudi v ENO umetniškem natečaju – izdelava 3D čebele iz recikliranih materialov. Čebelice  bodo razstavljenie v prostorih kompleksa Polhograjske graščine na Dnevih medu, od 17. 5. do 31. 8. 2018.

Dogodek smo povezali tudi s sodelovanjem šole v projektu Šolska shema, v okviru katerega učence spodbujamo k uživanju svežega sadja in zelenjave in osveščamo o pomenu čebel pri pridelavi sadja in zelenjave.

Aktiv učiteljic 4. razreda

V okviru projekta Mi smo za strpnost, v katerem so sodelovali tudi učenci naše šole, je bila izbrana pesem z naslovom Strpnost in nestrpnost učenke Julije Makovec iz 4. a razreda, ki bo od danes, 22. 1. 2018, pa do petka, 26. 1. 2018, krasila Državni zbor v Ljubljani.

STRPNOST IN NESTRPNOST

Nestrpnost je kakor grozeča nevihtna noč,
ko ti gromi in strele povzročajo nemoč.
Nestrpnost je, ko nekoga stisne nemoč,
zlomljeno srce zelo boli in potrebuje pomoč.

Strpnost je čedna človeška vrlina,
ki deluje kot nežna violina.
Strpnost je kot topel val morja,
ki seže do srca.
Topel objem, lepa beseda,
iskren pogovor in lepo vedenje do sočloveka,
to so vrline strpnega človeka.

NAUK: Vsak nestrpen človek lahko z veliko truda in dela na sebi, postane strpen človek.

Juliji iskreno čestitamo.

Utrinke z razstave si lahko ogledate na Facebook strani Izobraževalnega centra Eksena.

Koordinatorica projekta na šoli Dolores Štrukelj

Učenci 1.b, 2.c, 4.a, 4.b in 7.a razreda z mentoricami Urško Mačus, Nevo Leban, Matejo Širca, Dolores Štrukelj, Katarino Kete Rodman in Gordano Štucin so sodelovali v projektu ob mednarodnem dnevu strpnosti (16. november),  ki ga je razglasila Organizacija Združenih narodov skladno z Unescovo Deklaracijo o načelih strpnosti. Namen projekta je prispevati k večji prepoznavnosti mednarodnega dneva strpnosti med otroki in mladimi v Sloveniji ter k še večji ozaveščenosti o pomenu strpnosti in zmožnosti prepoznavanja različnih oblik nestrpnosti.

Častni pokrovitelj projekta je dr. Milan Brglez, predsednik Državnega zbora RS. Projekt so  podprli tudi Slovenska nacionalna komisija za UNESCO, Univerza v Ljubljani in Skupnost občin Slovenije.

Razstavo si lahko ogledate v zgornjem delu šolske avle.

Koordinatorica Unesco dejavnosti na šoli Dolores Štrukelj

V petek, 29. septembra 2017, nas je Osnovna šola Šempas povabila  na že 27. TRADICIONALNI EX TEMPORE. Kot vestne obiskovalke likovnega krožka so se ga udeležile naslednje učenke:

• MALAJA MIKULIN iz 6.A,
  • JENNIFER ZAGORC iz 8.B in
  • ŽIVA KOSTIĆ KRIŽNIČ iz 9.A.

Temo letošnjega ex tempore »Voda, mit in arhitektura« so lahko učenke ustvarjale v poljubni tehniki.

Sodelovalo je več osnovnih šol, učenci pa so se ob delu tudi spoznavali in družili.

Učenke so za svojo ustvarjalnost na ex temporu prejele PRIZNANJE ZA SODELOVANJE, prav tako pa tudi šola in mentorica.

VSEM UČENKAM ISKRENO ČESTITAMO!

Mentorica: Gordana Štucin

Tri učenke 4. a razreda naše šole, Luna Fiegl, Marisa Kodelja in Jana Malčić, so se v petek, 22. 9. 2017, udeležile mednarodnega projekta mreže šol UNESCO ASP Slovenije. Mednarodni projekt MEJA Gimnazije Nova Gorica je letos potekal pod geslom »Odgovorno sanjam naproti«. Na Cerju so dekleta ustvarjala v likovni delavnici. Prav tako smo se pridružili sajenju drevesa miru.

Koordinatorica Unesco dejavnosti na šoli Dolores Štrukelj

Tri učenke 8.a razreda naše šole so se 23.9.2016 udeležile mednarodnega projekta Meja, ki  je potekal ob Pomniku braniteljem slovenske zemlje na Cerju pod geslom Pravica do prihodnosti.

Nekaj vtisov:

Na delavnicah smo se imeli lepo, zelo je bilo zanimivo. Tudi tutorka je bila prijazna in nam pomagala.

Na delavnici smo slikali na temo Pravica do prihodnosti . Posadili smo tudi drevo miru.

Eva Podlogar, Ema Vitez,  Neja Ličen  in koordinatorica Unesco dejavnosti na šoli Dolores Štrukelj