November 2017

V petek, 29. septembra 2017, nas je Osnovna šola Šempas povabila  na že 27. TRADICIONALNI EX TEMPORE. Kot vestne obiskovalke likovnega krožka so se ga udeležile naslednje učenke:

• MALAJA MIKULIN iz 6.A,
  • JENNIFER ZAGORC iz 8.B in
  • ŽIVA KOSTIĆ KRIŽNIČ iz 9.A.

Temo letošnjega ex tempore »Voda, mit in arhitektura« so lahko učenke ustvarjale v poljubni tehniki.

Sodelovalo je več osnovnih šol, učenci pa so se ob delu tudi spoznavali in družili.

Učenke so za svojo ustvarjalnost na ex temporu prejele PRIZNANJE ZA SODELOVANJE, prav tako pa tudi šola in mentorica.

VSEM UČENKAM ISKRENO ČESTITAMO!

Mentorica: Gordana Štucin

Tri učenke 4. a razreda naše šole, Luna Fiegl, Marisa Kodelja in Jana Malčić, so se v petek, 22. 9. 2017, udeležile mednarodnega projekta mreže šol UNESCO ASP Slovenije. Mednarodni projekt MEJA Gimnazije Nova Gorica je letos potekal pod geslom »Odgovorno sanjam naproti«. Na Cerju so dekleta ustvarjala v likovni delavnici. Prav tako smo se pridružili sajenju drevesa miru.

Koordinatorica Unesco dejavnosti na šoli Dolores Štrukelj

Tri učenke 8.a razreda naše šole so se 23.9.2016 udeležile mednarodnega projekta Meja, ki  je potekal ob Pomniku braniteljem slovenske zemlje na Cerju pod geslom Pravica do prihodnosti.

Nekaj vtisov:

Na delavnicah smo se imeli lepo, zelo je bilo zanimivo. Tudi tutorka je bila prijazna in nam pomagala.

Na delavnici smo slikali na temo Pravica do prihodnosti . Posadili smo tudi drevo miru.

Eva Podlogar, Ema Vitez,  Neja Ličen  in koordinatorica Unesco dejavnosti na šoli Dolores Štrukelj