Avgust 2018

Danes, 14. 3. 2014, smo v prvih razredih izvedli naravoslovni dan. Začasno smo se spremenili v kuharje s pisanimi predpasniki. Po tabelskem receptu smo pripravili sadno solato. Zaradi vloženega truda nam je še posebej teknila.

Učenci in učiteljice prvih razredov

Sadje in zelenjava predstavljata pomembno skupino živil v uravnoteženem jedilniku vsakega posameznika. Zato tudi v šolskem letu 2012/2013 nadaljujemo s projektom Shema šolskega sadja, saj se zavedamo pomembnosti uživanja sadja in zelenjave pri otrocih.

Vsaj enkrat tedensko, običajno je to ob sredah, za učence naročamo sadje, ki ga učenci pojejo v matičnih učilnicah. Sadje naročamo pri lokalnih pridelovalcih, vključenih v ekološko ali vsaj integrirano pridelavo sadja. Pri tem zelo dobro sodelujemo z bližnjim Sadjarskim centrom v Biljah. Ta obrok sadja je za učence brezplačen, saj sredstva prispeva Evropska unija. Nosilec ukrepa je Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano v sodelovanju z Ministrstvom za zdravje, izvajalec ukrepa pa je Agencija republike Slovenije za kmetijske trge in razvoj podeželja.

Skrbimo tudi za promocijo:

• izpolnjevanje spletnega vprašalnika v sodelovanju z Inštitutom za varovanje zdravja RS
  • izpolnjevanja spletnega vprašalnika o prehrani - za starše in učence
  • obisk Biotehniške šole v Šempetru pri Gorici, kjer so si učenci ogledali kolekcijski nasad različnih sadnih vrst ter sušenje sadja,
  • učenci pripravljajo različne jedi in pečejo pecivo iz sadja
  • ustvarjajo likovna dela v različnih likovnih tehnikah
  • jedilnico smo uredili s slikami, ki promovirajo zdravo prehrano.

Več o projektu si lahko preberete TUKAJ.